DR KRZYSZTOF GROCHOWSKI
Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu analiz ekonomicznych i zarządzania przedsiębiorstwami. Aktualnie doktor nauk ekonomicznych z dyscypliny nauki o zarządzaniu, gdzie obszarem zainteresowania jest zarządzanie strategiczne i procesowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, nie pomijając dużych organizacji. Jest autorem praktycznych publikacji naukowych z zakresu zarządzania, usprawniających funkcjonowanie organizacji (zarządzanie strategiczne i procesowe, systemy informatyczne klasy ERP). Nowe rozwiązania w biznesie, poszukuje poprzez realizację badań praktycznych na Politechnice Bydgoskiej. Posiada duży portfel w zakresie wykonanych ekspertyz dotyczących działalności innowacyjnej jak i opracowanych, i wdrożonych strategii globalnych oraz funkcjonalnych.

MGR INŻ. DANIEL ZWIERZCHOWSKI
Nauczyciel akademicki z doświadczeniem biznesowym i administracyjnym (koordynator ds. współpracy ze szkolnictwem wyższym, administrator stron www). Absolwent Wydziału Zarzadzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Autor i współautor artykułów publikowanych w czasopismach naukowych, materiałach konferencyjnych i rozdziałach monografii. Dorobek naukowy w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Główne obszary badań: informatyka w zarządzaniu, zintegrowane systemy zarządzania (ERP) oraz technologie informacyjne. Pracownik Politechniki Bydgoskiej a także stały współpracownik Uniwersytetu WSB Merito, przedsiębiorstwa CIIS oraz TISOFT. Doświadczenie zawodowe zdobywane podczas: wdrażania systemu teleinformatycznego do obsługi elektronicznego obiegu dokumentów EOD, organizacji warsztatów komputerowych z zastosowania technologii informatycznych w administracji publicznej, przygotowania przedsiębiorstwa do wdrożenia systemu ERP.

DR DARIUSZ ŻÓŁTOWSKI
Ekspert w zakresie zarządzania strategicznego, będący specjalistycznym wsparciem w świadczeniu usług doradczych, formułowania i wdrożeń strategii rozwoju i marketingu dla klientów Centrum Innowacji i Strategii. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Rozprawa doktorska obroniona w 2012 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu dotyczyła zastosowania strategicznej karty wyników jako instrumentu zarządzania bankiem lokalnym. Bardzo bogate doświadczenie biznesowe zdobyte w ciągu ponad 25 lat pracy w przedsiębiorstwach głównie branży IT, m.in. w zarządzaniu przedsiębiorstwem na stanowisku wiceprezesa zarządu, z pracy na stanowiskach dyrektora ds. realizacji projektów, dyrektora ds. rozwoju i dyrektora ds. marketingu oraz z kilkunastu lat pracy na stanowiskach związanych z szeroko pojętym marketingiem.

DR MARIUSZ BARCZAK
Należy do młodego pokolenia pracowników nauki, niemniej posiada już znaczące osiągnięcia zarówno w zakresie działalności badawczej, twórczości naukowej jak również duże doświadczenie praktyczne zdobyte poza uczelnią, w tym w charakterze członka ogólnopolskich gremiów opiniodawczych w zakresie gospodarki turystycznej. Jest min. członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Turystyka, powołanym w jej skład w 2015 roku przez Ministra Rozwoju. Od 2004 związany ze szkolnictwem wyższym, pełnił liczne funkcje kierownicze tj. dyrektora katedry turystyki, dziekana, a od 2017 r. prorektora. Brał czynny udział w zespołach ds. ewaluacji kształcenia na uczelni, wdrożył pierwszy na uczelni program studiów dualnych na kierunku „turystyka i rekreacja”. Otrzymał liczne nagrody, m.in. Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia dydaktyczne w kształtowaniu kadr dla turystyki (2015), nagrodę Teraz Polska – Promocja i Rozwój za twórczy wkład w rozwój edukacji i badań naukowych (2015), medal Ministra Technologii i rozwoju „Za zasługi dla turystyki” (2021). Brał udział lub kierował licznymi projektami badawczymi związanymi z sektorem turystyki tj. m.in. Monitoring ruchu turystycznego w Bydgoszczy (od 2012), Analiza trendów rozwoju sektora turystycznego w obszarze Bydgoszcz-Inowrocław-Toruń (2015), Badanie ruchu turystycznego w województwie kujawsko-pomorskim (2015), Badania ruchu turystycznego w Grudziądzu (2017 i 2018). W 2023 zdefiniował innowacyjną metodologię badań ruchu turystycznego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego pn. Barometr Turystyczny.
